ІСТОРІЯ СЕЛА ЧЕРНЕЛІВКА
Перша писемна згадка про Чернелівку датована 1497 роком. За архівними даними у 1813 році Чернелівка належала пану Мальчевському, а після купівлі її у 1820 році, новому власнику, маршалу Староконстянтинівського повіту Олександру Кохановському. З плином часу село продавалось ще не раз, переходило з рук в руки новим господарям. У 1850 році за 80 000 крб. Чернелівку купив Пірус Рудзський. Йому належало 358 кріпаків та 100 волок землі. В ході відміни кріпосного права селяни Чернелівки отримали 758 десятин 538 сажнів землі, а також сервітути у 185 десятин. У 1880 році Пірус Рудський продав свій маєток Євгенії Станіславівні Трабше, дружині начальника залізничної станції, а вона вже у 1887 році, в свою чергу, продала його відставному інженеру- поручнику Євгену Миколайовичу Журавському. Син останього. Михайло, що став власником маєтку після 1896, відіграв помірну роль у житті повіту, неодноразово обіймаючи посаду повітового предводителя дворянства, а пізніше - голови повітової земської управи. Йому у 1900 році належало в Чернелівці 865 десятин землі.
Розвиток господарства був перерваний Другою Свіовою війною. Під час якої, загинуло чимало місцевих жителів. На території села, під час визволення від німецько-фашистських загарбників, в березні 1944 року розміщувалась третя танкова армія генерас-полковник П.О.Рибалка. На сьогоднішній час центральна вулиця села носить його ім'я. За героїчні подвиги у Другій Світовій війні жителям села було присвоєно звання Героя Радянського Союзу: Михайлюку О.Й. та Слободян М.Л.. Війна поставила великий відбиток на долі нашого народу. До Німеччини було вивезено багато юнаків та дівчат. Безліч вшановуються щороку 13 лютого в день народження земляка в школі проводиться-День Пам'яті.
Проект пам'ятного знака погиблим воїнам-односельчанам в с. Чернелівка Красилівського району Хмельницької області.
Хмельницький обласний відділ споруд і будівлі.
Погоджено: 9 лютого 1981 року
Скульптор: К.Коржев.
Скульптор: Ю.Станецкий
Архітектор: Н.Копил
За кошти колгоспу: 36 993 руб.
Привезли в 1982 році
Чернелівська загальноосвітня школа розташована у гарному мальовничому місці села Чернелівка. З розповідей старожилів ми дізнались, що на місці нашої школи був маєток пана Журавського. В первісному стані будівлі шкіл не збереглися.
З давніх часів у селі Чернелівка було відкрито однокласне народне училище Міністерства освіти, яким протягом тривалого часу керував Полікарп Антонович Лісняк, нагороджений за свою працю срібною медаллю «За усердие». На училище держава виділяла 26 крб., ще 452 крб. збирала сільська рада.
На другу половину ХІХ століття припадає відкриття першого навчального закладу в селі. У 1962 році настоятель Свято – Михайлівської місцевої церкви протоієрей Костянтин Іоржецький відкрив церковно – парафіяльну школу в будинку псаломщика Д. Лукашевича, який і навчав учнівПізніше в маєтку пана була семирічна школа.
А в 1971 році було відкрито нову, красиву десятирічну школу. Школа охоплює мікрорайони, до якого входять учні сіл Чернелівка, Моньки, Пилипи, Сорокодуби, Слобідка – Красилівська. На базі школи у кінці 70 – х учні вивчали автомобільну справу, до кінця 80 – х тракторну справу, отримували відповідні документи.
У 1982 році в зв’язку з відкриттям Кургану Слави погруддя Героя Радянського Союзу Михайлюка О. Й. було перенесено до Чернелівської ЗОШ і встановлено на подвір’ї школи. При вході в школу, на стіні висить пам’ятна плита, на якій фотографія земляка і напис: «У цій школі в 1928 – 1933 рр. навчався Герой Радянського Союзу Михайлюк О. Й., який загинув в боях з німецько – фашистськими загарбниками»
У 1988 році рішенням Ради Міністрів УРСР школі було присвоєно звання Георя Радянського Союзу Михайлюка Омеляна Йосиповича.
У 1989 році в школі створено музей Героям Радянського Союзу Михайлюку О. Й. та Слободяну М. Л.
У 1988 році створена кімната – музей воїну – поету Володимиру Дмитровичу Булаєнку. Школа працювала за кабінетною системою. Першим обладнанням на рівні тодішніх вимог був кабінет фізики (директор Медяник С. А., вчитель фізики Рачинський Л. В. – 1975 рік)
КОРОТКО ПРО ЧЕРНЕЛІВКУ
Чернелі́вка — село в Україні, у Красилівському районі Хмельницької області. Населення становить 750 осіб. Орган місцевого самоврядування — Чернелівська сільська рада.
Поблизу села знаходиться підземне водосховище, з якого проведено водогін для потреб міста Хмельницького.